Skema Individuale: Vetėm individi kontribuon nė fondin e pensionit vullnetar, nė masėn dhe periudhėn e dėshiruar.

Skema Profesionale: Punėdhėnėsi ose/dhe punėmarrėsi derdhin kontribute nė fond nė pėrfitim tė punėmarrėsve.

Tarifa e vetme administrimit tė fondit ėshtė 3% nė vit e vlerės neto tė aseteve.
Emri i Fondit: Fondi i Pensionit Vullnetar SiCRED Pensions
Fondet:
Anetaresimi ne fond behet nepermjet Skemes Individuale ose Skemes Profesionale
Performanca

Llogaria Ime
©2013 SiCRED PENSIONS
Vlera (Lek):        mė 26-Nentor-2015
Njoftime:
Performanca:
Vlera Neto Aktiveve:  128,219,271.75
Ēmimi pėr kuotė:         1,242.5394
Politikat e Privatėsisė