Skema Individuale: Vetėm individi kontribuon nė fondin e pensionit vullnetar, nė masėn dhe periudhėn e dėshiruar.

Skema Profesionale: Punėdhėnėsi ose/dhe punėmarrėsi derdhin kontribute nė fond nė pėrfitim tė punėmarrėsve.

Tarifa e vetme administrimit tė fondit ėshtė 3% nė vit e vlerės neto tė aseteve.
Emri i Fondit: Fondi i Pensionit Vullnetar SiCRED Pensions
Fondet:
Anetaresimi ne fond behet nepermjet Skemes Individuale ose Skemes Profesionale
Performanca

Llogaria Ime
©2013 SiCRED PENSIONS
Vlera (Lek):      mė 11-Shkurt-2016
Njoftime:
Performanca:
Ēmimi pėr kuotė:         1,255.5525
Vlera Neto Aktiveve:  153,315,339.57
Politikat e Privatėsisė